Gwiazda Chelsea opuści resztę sezonu z powodu kontuzji kolana

Ben Chilwell opuści resztę sezonu po podjęciu decyzji o poddaniu się operacji kolana, poinformowały źródła ESPN. 25-latek musi zdjąć Koszulki Piłkarskie. Chilwell nie gra od czasu, gdy doznał poważnej kontuzji kolana w meczu z Juventusem w zeszłym miesiącu, ale Chelsea czekała, aby zobaczyć, czy problem wyleczy się naturalnie. Niestety Ben nie był w stanie zrobić postępów, więc wspólnie podjęto decyzję o przeprowadzeniu w tym tygodniu naprawy chirurgicznej.
Dla każdego, kto kiedykolwiek miał lub zwrócił uwagę na urazy ACL, jest to niestety oczekiwany wynik tej wstępnej próby rehabilitacji. Fani w Koszulka Chelsea będą przerażeni tą wiadomością. Lewy obrońca miał świetny początek sezonu, strzelając trzy gole w lidze. Marcos Alonso jest jedynym lewym obrońcą Chelsea pod nieobecność Chilwella, przez co szef Thomas Tuchel musi przetasować swoje zasoby w poszukiwaniu alternatyw. Kierownik ma jeszcze do wysłania dodatkową Koszulki Piłkarskie.
Chelsea może teraz zdecydować się na wejście na rynek transferowy w styczniu, aby podpisać kontrakt z Alonso, jedynym starszym lewym obrońcą klubu. Klub potrzebuje kogoś, kto założy Koszulka Chelsea. Inną opcją byłoby wycofanie Iana Maatsena lub Emersona Palmieri z ich okresów pożyczkowych, podczas gdy ostatnio byliśmy połączeni z Lucasem Digne (może pożyczka?) i Sergiño Dest (przeniesieniem?). Według eksperta ds. transferów Gianluca Di Marzio, Chelsea chce wypożyczyć Digne'a do końca kampanii, aby zastąpić reprezentanta Anglii.