Lionel Messi i Neymar wygwizdani przez fanów PSG po wczesnym odejściu z Ligi Mistrzów

To był zły tydzień dla Paris Saint-Germain, a zwłaszcza dla Lionela Messiego i Neymara. Na początku tego tygodnia PSG odnotowało porażkę 3-1 Ligi Mistrzów z Realem Madryt, wyrzucając ich z turnieju. To był wstyd drugi dla kibiców w Koszulki Piłkarskie. Paris Saint-Germain powiększył prowadzenie w Ligue 1 do 15 punktów, pokonując w niedzielę Bordeaux 3:0 u siebie w niedzielę. Kylian Mbappe i Neymar zdobyli bramki wśród gwizdów swoich lokalnych fanów dla swoich gwiazd, w tym Messiego. W pewnym momencie pierwszej połowy kibice gospodarzy wygwizdali, gdy Messi i Neymar stanęli po rzucie wolnym, tylko po to, by sarkastycznie dopingować, gdy Neymar uderzył w poprzeczkę.
Tymczasem baner głosił „Direction Demission” (Rezygnacja dyrektorów) najwyraźniej skierowany do dyrektora sportowego Leonarda i prezydenta Nassera Al-Khelaifiego. PSG prowadzi Ligue 1 w ucieczce, ale ma zwyczaj dusić się w europejskich rozgrywkach — na etapie, który ma największe znaczenie dla reputacji klubu i jego katarskich właścicieli. Ale jak dotąd chwała europejskiego futbolu jeszcze nie zabłysła na Koszulka PSG. Trzy lata temu PSG odniosło zwycięstwo 2-0 z Manchesterem United, ale w rewanżu przegrało 3-1. A w 2017 roku PSG osiągnęło zwycięstwo 4-0 nad Barceloną w pierwszym meczu, ale szokująco przegrało 6-1 na wyjeździe w drugim meczu.
„Rozumiemy ich rozczarowanie i nienawiść, ale musimy iść dalej, aby podnieść głowy i zdobyć tytuł Ligue 1. - powiedział obrońca Presnel Kimpembe. Zrozumiałe jest, że fani w Koszulka PSG nie wybaczyli Messiemu, ich letniemu kontraktowi, za zatopienie w środę reszty statku przeciwko Realowi Madryt. Grupa „Ultra” z PSG, Collectif Ultras Paris, przed meczem opublikowała na Twitterze oświadczenie, w którym podawał kierunek klubowi. Niektórzy fani z sekcji Auteuil w Parc des Princes porzucili Koszulki Piłkarskie, a nawet pojawili się 15 minut spóźnieni w proteście przeciwko załamaniu PSG w środku tygodnia.