Lionel Messi gra w wygodnym zwycięstwie PSG 5-1 nad Lille

Lionel Messi zaczął powoli w PSG, ale była gwiazda Barcelony zabłysnęła w wygranej z Lille. Jego Koszulki Piłkarskie była znakomita na boisku. PSG zajęło zaledwie 10 minut, aby przejść przez Danilo Pereirę, a portugalski pomocnik mógł wykorzystać nieporozumienia w obronie Lille. To była pozytywna reakcja PSG po ich odejściu z Pucharu Francji w poniedziałek z rąk Nicei, a teraz mają 13-punktową przewagę nad Marsylią w wyścigu o tytuł po 23 meczach.
Lille wyrównał dzięki Svenowi Botmanowi w 28. minucie, ale od tego momentu było już tylko PSG. Tłumy w Koszulki Piłkarskie głośno wołały o zwycięstwo. Presnel Kimpembe strzelił gola z bliskiej odległości, a Messi chwycił luźną piłkę, zanim oddał strzał nad Grbicem. PSG strzeliło gole w 20 z 23 meczów, żadna drużyna nie robiła tego częściej we francuskiej Ligue 1 w tym sezonie. I strzelali gole w każdym z ostatnich 7 meczów w Ligue 1. Co za wspaniały występ graczy w Koszulka PSG.
Po niedzielnym golu Messi strzelił dwie bramki w Ligue 1, chociaż ma sześć bramek we wszystkich rozgrywkach. Był to gol prosto z klasycznego podręcznika Messiego, pokonując kilku obrońców w zakręconym dryblingu, zanim nonszalancko przebił piłkę nad nacierającym bramkarzem. Kibice w Koszulka PSG wybuchali radością po zdobyciu bramki. Les Parisiens obudzili się i kolejny trudny mecz przeciwko Stade Rennais może być doskonałym przygotowaniem do starcia z Realem Madryt w Lidze Mistrzów 15 lutego.