Manchester City osiąga porozumienie z River Plate w sprawie podpisania przez Juliana Alvareza

Napastnik River Plate, Julian Alvarez, był w ciągu ostatnich kilku miesięcy zabiegany przez największe europejskie kluby, ale wydaje się, że Manchester City wygrał wyścig o podpis 21-latka. Młodzieniec prawdopodobnie w przyszłości ubierze Koszulka Manchester City. The Blues podobno zgodzili się na podpisanie kontraktu na kwotę około 18 milionów funtów z River Plate. Po tygodniu rozmów ekspert ds. transferu Fabrizio Romano podekscytował kibiców Manchesteru City swoim trzysłownym hasłem: „Here We Go”.
Alvarez strzelił 36 bramek w 96 występach dla mistrzów Argentyny i jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych młodych graczy w Ameryce Południowej. Miał wiele Koszulki Piłkarskie do wyboru. Sky Sports donosi, że gracz ma klauzulę zwolnienia gdzieś w granicach 15–17 milionów funtów. Raporty sugerują, że pozostanie w River Plate przynajmniej do końca sezonu 2021/22, zanim City zdecyduje się na najlepszą trasę. Zwolennicy w Koszulka Manchester City mają nadzieję, że niedługo jego przybycie.
Następnie, jeśli River będzie miał szansę wygrać Copa Libertadores, mógłby pozostać w klubie do końca sezonu, chociaż jeśli tak się stanie, będą musieli zapłacić część jego pensji. Umiejętność Alvareza oznacza, że może operować w dowolnym miejscu na linii frontu, ale bez wątpienia najniebezpieczniej gra środkiem jako środkowy napastnik. Fani w Koszulki Piłkarskie mogli się z nim spodziewać dobrej zabawy. Jednak okaże się, czy jest postrzegany jako naturalny zamiennik Sergio Agüero.