Menedżer Chelsea wyjaśnia, dlaczego postawił na ławce Masona Mounta

Thomas Tuchel wyjaśnił powody swojej decyzji o rzuceniu Masona Mounta na ławkę podczas sobotniego starcia Chelsea z Manchesterem City. Ludzie w Koszulki Piłkarskie byli zdezorientowani jego decyzją. Wszyscy wiedzieli, jak ważna jest gra, i dlatego było wielkim zaskoczeniem, gdy Tuchel podjął decyzję. Wyjaśnił, że wybrał Hakima Ziyecha i Christiana Pulisica zamiast Mason Mount ze względu na „świeże nogi” i dodał bieganie z piłką, którą zapewniają the Blues. Kibice w Koszulka Chelsea powinni przyznać rację.
„Nie jest łatwo wybrać Poszliśmy z cechą graczy, na przykład Kovacic i N’Golo, są bardziej dryblingami i kierowcami niż podającymi i myślę, że bardziej pasuje do tego w pomocy”. Powiedział kierownik. 23-letni Mount miał tak pozytywny wpływ na Koszulka Chelsea od kilku sezonów, ale ostatnio miał problemy z wywarciem realnego wpływu w ostatnich meczach. Jednak były menedżer Chelsea Glenn Hoddle wyraził swoje zaskoczenie wezwaniem Tuchela do zrzucenia Mounta.
Chelsea nie mogła wykonać swojej pracy i przegrała mecz z drużyną Pepa Guardioli, co mogło zakończyć najmniejszą szansę wygrania Premier League w tym sezonie. Ogólnie rzecz biorąc, była to kontrowersyjna decyzja, która zaskoczyła wielu wiernych Blues w Koszulki Piłkarskie, którzy nie mogli zrozumieć tej decyzji. W każdym razie wspaniale jest mieć w końcu jakość na ławce, aby później zadawać obrażenia po długim okresie gry z wyświechtanym składem.