Barcelona vs Real Madryt: Los Blancos zmierza do finału Supercopa

Barcelona stoczyła dobrą walkę jako słabszy, ale w końcu Real Madryt ponownie świętował po ekscytującym „clásico” między hiszpańskimi potęgami w Arabii Saudyjskiej. Zawodnicy i fani w Koszulki Piłkarskie byli podekscytowani. Podopieczni Carlo Ancelottiego prowadzili tego wieczoru dwa razy, ale zostali powstrzymani przez rywali z Clasico, zanim Fede Valverde dał im trzecią przewagę. W rezultacie zwycięstwo 3:2 było setnym wszech czasów Realu Madryt w El Clásico, a pięć ostatnich to kolejne spotkania.
Napastnicy Karim Benzema i Vinicius Junior dali Realowi Madryt dwa oddzielne prowadzenie podczas regulaminu z dobrymi uderzeniami. Tłumy w Koszulka Real Madryt mogą do nich krzyczeć. Real Madryt nadal wygrał, aby wygrać pięć kolejnych zwycięstw nad rywalami po raz pierwszy od lat 60., ale był to trudny mecz i wymagał dogrywki. „Myślę, że zespół jest przygotowany na tego typu mecz. To miał być bardzo wyrównany mecz”. Carlo Ancelotti powiedział o meczu po tym, jak jego zawodnicy w przesiąkniętych Koszulki Piłkarskie.
Winicjusz i Benzema połączyli się kilka razy, aby dać zapleczu Blaugrany coś do przemyślenia, z Asensio odgrywającym rolę drugoplanową. „Graliśmy dobrze” – powiedział obrońca Barcelony Gerard Piqué. „To nie jest wynik, którego chcieliśmy, ale jesteśmy o krok bliżej zwycięstwa. Jestem bardzo dumny z naszego zespołu.” Jego podekscytowanie pokazało miłość do Koszulka Real Madryt. Real Madryt zmierzy się z Atlético Madryt lub Athletic Bilbao w finale Superpucharu, który od sezonu 2019-20 był rozgrywany w formacie czteroosobowym.